Pearl Flushmount 9in
Approximate ETA July 27th – Available for Pre-Orders
| Attributes | Value |
|---|---|
| Finish | Matte Black |
| Dimensions | Dia.9" |
| Diffuser | Faux Alabaster Glass |
| Canopy Dimensions | Dia4.41" |
| Glass Size | Dia. 9" |
| Light Source | 1 x E26 Medium Base |
| Wattage | 1x60W |
| Dimmable | Yes |
| Bulbs Included | No |
| Mounting Direction | Ceiling or Wall |
| Input Voltage | 120V |
| Location | Damp and Dry |
| Certificate | cETLus Certified |

Contact Us Have any questions?
At Vinci, we stand behind the quality of the products we carry and want every buying experience to be a positive one. Feel free to reach out, we would love to hear from you!




